Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського

Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського в Києві – це римо-католицький вищий богословський навчальний заклад, заснований Орденом Проповідником 1992 року як Коледж католицької теології святого Томи Аквінського. У лютому 2000 року Коледж приєднано до Папського університету святого Томи Аквінського (Angelicum) у Римі, а 5 травня 2000 року, згідно з декретом Конгрегації у справах католицької освіти (De Educatione Catholica) навчальний заклад отримав назву «Інститут релігійних наук» з правом надавати університетський ступінь магістра релігійних наук.

Інститут сприяє глибшому порозумінню між представниками різних християнських конфесій та побудові діалогу між вірою і розумом, Церквою і сучасним світом. Тут навчаються як християни різних конфесій, так і всі ті, хто прагне відкрити для себе багатство християнської спадщини,  цікавиться філософсько-богословськими питаннями і прагне поглибити свої знання про християнське коріння європейської культури.

В Інституті викладають українські богослови й науковці та викладачі провідних католицьких навчальних закладів Польщі, Італії, США, Швейцарії тощо. Трирічна (бакалавр) або п’ятирічна (магістр) програма навчання (вечірня форма) включає предмети з філософії, теології і гуманітарних наук (історичних та суспільних), а також класичних (іврит, давньогрецька, латина) і західноєвропейських мов (англійська, італійська, польська).

Навчання можливе у статусі студента та вільного слухача. Студенти повинні виконати всі вимоги, передбачені навчальною програмою та скласти іспити, що дозволяє отримати відповідний академічний ступінь (бакалавра або магістра релігійних наук). Ті, хто не має на меті отримання академічного ступеня, можуть як вільні слухачі відвідувати окремі курси та  повинні складати принаймні по три іспити кожного семестру). За потреби вони можуть отримати довідку про прослухані дисципліни.

Академічний рік в Інституті триває від вересня до червня. Основні заняття відбуваються з понеділка до п’ятниці від 18:45 до 21:15, вивчення мов – від 17:15 до 18:35. Інститут не надає гуртожитку. Студенти мають змогу щодня ввечері брати участь у Святій Месі, що розпочинається о 18:00 в інститутській каплиці святого Гіацинта. В Інституті діє студентське самоврядування та відбуваються різноманітні позаакадемічні заходи.

Випускники отримують диплом європейського зразка, підтверджений Папським університетом св. Томи Аквінського «Angelicum» у Римі. Також з 2017/18 н.р. Інститут релігійних наук розпочав спільний проект із Національним педагогічним університетом ім. М.П. Драгоманова. Це дає можливість отримати диплом державного зразка в НПУ. Інститут не має державної акредитації в Україні.

Контакти:
https://tomainstytut.org/

Ректор: о. Петро Балог ОР
petrobalog@gmail.com

Вчений секретар: Катерина Рассудіна
Тел.: +38 044 503 3023
aquinato@gmail.com