Домініканська школа віри

Домініканська школа віри – це проект, започаткований у 2014 році отцями-домініканцями за ініціативою Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського та Центру св. Домініка у Львові, що згодом розширив свою діяльність також на інші осередки Ордену Проповідників в Україні – Київ, Харків, Фастів та Хмельницький. Сама ідея Домініканської школи віри народилася в Польщі ще на початку XXI століття та знайшла широку підтримку серед багатьох місцевих монастирів братів-проповідників.

Проект передбачає цикл регулярних зустрічей, що проходять під гаслом «Fides quaerens intellectum» –  віра, яка шукає розуміння. Метою таких зустрічей є поглиблення пізнання і розуміння правд віри для всіх, котрі прагнуть жити християнським життям у зрілості, істині та повноті. Домініканська школа віри формує середовище, в якому учасники розмірковують над важливими й часто складними питаннями та зростають у вірі за допомогою інтелектуального пошуку.

Львів

Перша зустріч Домініканської школи віри у Львові відбулась у рамках діяльності Центру святого Домініка в жовтні 2014 року. Протягом наступних п’яти років (до лютого 2019 року) щомісяця проводились відкриті лекції для всіх, хто прагнув глибше пізнати і краще зрозуміти свою віру. Окрім лекцій, формат зустрічей передбачав час для запитань і відповідей, дружнє спілкування та частування. На кожній зустрічі збиралось від десятка до кількох десятків слухачів.

Лекторами школи були переважно домініканці з України, а також світські фахівці з різних сфер. Вони ініціювали обговорення тем, пов’язаних з християнським життям, зануреним у сучасний світ. Починаючи від самої концепції віри, через Таїнства, Біблію, Церкву, святих, до мистецтва (ікони), психології (пережитої втрати) та католицької соціальної науки (справедлива війна).

Фастів

У Фастові перша зустріч Домініканської школи віри відбулася 8 жовтня 2016 року в Центрі святого Мартіна. Цикл подальших лекцій, присвячений темі преображення світу, мав на меті ознайомлення слухачів з вибраними текстами Компендіуму соціального вчення Церкви у контексті домініканської місії.

Харків

Домініканська школа віри в Харкові розпочалася 14 жовтня 2017 року. Зустрічі проводяться у приміщенні Харківської курії РКЦ. Координує діяльність школи о. Маріуш Возняк OP. Інші брати-домініканці, які мешкають та служать у Харкові, також беруть участь у проведенні занять, що відбуваються двічі на місяць. Формат зустрічей, у яких зазвичай беруть участь близько 20 осіб, передбачає лекції, презентації, обговорення, спілкування за кавою та чаєм. Також усі, хто бажає, мають змогу взяти участь у Святій Месі.

Лекції провадять брати-домініканці та запрошені фахівці з різних галузей. Серед основних тем, над якими роздумували учасники близько тридцяти зустрічей школи впродовж 2017-2019 років: духовне життя, молитва і Таїнства, історія Церкви, актуальні питання канонічного права, моральної теології, біблістики, літургіки та екуменізму.

З березня 2020 через пандемію коронавірусу Домініканська школа віри тимчасово припинила діяльність. Однак влітку вдалося провести дві зустрічі – 11 липня та 8 серпня.