Дім святого Мартіна

22 липня 2005 року в невеличкій будівлі площею 72 м2 у Фастові відкрився Дім святого Мартіна для дітей вулиці. З 2005 по 2008 рік тут працювали тільки чотири українські волонтерки. З часом до них приєдналися волонтери з Польщі, Німеччини, Словенії, Швейцарії та Словаччини. Одні допомагали з ремонтом, інші проводили спеціалізовані зустрічі та майстер-класи для дітей.

У 2008 році відбулася зустріч, яка змінила характер служіння з денного на цілодобовий. У Різдвяну ніч на залізничному вокзалі знайшли хвору жінку з двома дітьми (як з’ясувалося пізніше, ця жінка була вагітна, а в її утробі завмерло двоє немовлят). Хвору матір відвезли до лікарні, щоб рятувати її життя, а дітей, хлопчика і дівчинку, увесь час (понад 9 місяців) доглядали в Домі св. Мартіна. З часом для цих дітей знайшли сім’ї в Україні та США. Відтоді деякі нужденні діти живуть у нашому домі. Серед турбот щоденності ми намагаємось не забувати про духовні потреби, які необхідні кожній дитині, тому наші вихованці мають катехитичні та звичайні шкільні заняття, яких вони не відвідували раніше.

У червні 2008 року ми провели перше свято з нагоди Дня захисту дітей для мешканців міста. В лютому 2009 року відкрили Кухню для нужденних ім. Матері Божої з Люрду. З часом кількість потребуючих дітей невпинно зростала, тож їм усім вже бракувало місця у цьому маленькому домі. Щоденно ми приймали від 30 до 40 дітей, в тому числі ромського походження, які потребували повної денної опіки та соціальної адаптації.

2012 рік став визначним для Дому св. Мартіна. Тоді Східний вікаріат чоловічого Домініканського Ордену передав будівлю старої школи для потреб Дому, фонди Stepic CEE Charity, Klein Herzen, за допомогою Caritas-Spes підтримали проект будівництва нового дому для дітей вулиці, а фонди Renovabis, Kindermissionwerk, Förderkreis der Begegnung mit Christen des Ostens Foundation виділили гранти на його ремонт та обладнання.

16 грудня 2015 року відбулося відкриття та освячення християнського Центру святого Мартіна де Поррес. Урочисту месу з цієї нагоди очолив святої пам’яті архієпископ Петро Мальчук разом із духовенством Києво-Житомирської дієцезії РКЦ, також були присутні численні гості з Німеччини, Швейцарії та Польщі.

Протягом 2015 – 2019 років при Центрі св. Мартіна було реалізовано низку важливих проектів: запрацював «Банк одягу» для потребуючих, відкрилися кав’ярня San Angelo, крамниця «Небо», реабілітаційний простір для дітей з особливими потребами, футбольне поле зі штучним покриттям, «м’який» спортивний зал, «Green room», культурний простір, католицькі дитячий садок і початкова школа св. Мартіна де Поррес, Дім матері і дитини, табори для дітей із «сірої зони».

Від часу створення нашого Центру ми поєднуємо свою місію з духовністю святого Мартіна де Поррес. Він намагався словом, порадою та працею, як і святий апостол Павло, бути “всім для всіх”, незалежно від соціального статусу, кольору шкіри, політичних поглядів і віросповідання, щоб виконати наказ Христа: «Будьте милосердними, як Отець ваш милосердний» (Лк 6,36).

Нині служіння у Центрі святого Мартіна є центральним осередком благодійної та культурної діяльності міста. Воно спрямоване передусім на найслабших: хворих дітей з інвалідністю, дітей з багатодітних сімей або тих, хто перебуває у складних життєвих обставинах та проживає за межею бідності, сиріт, у тому числі соціальних, а також самотніх та хворих людей похилого віку.

Контакти:
м.Фастів, вул.Зигмунда Козаря, 13
+38 (093) 580 98 05; +38 (093) 580 49 35
https://sanmartin.center/
dom.marcina@gmail.com