Вітаємо нового доктора теології!

Домініканська родина в Україні поповнилася фахівцем-богословом у царині досліджень Святого Письма. 13 липня 2023 року в Понтифікальному університеті св. Томи Аквінського «Анджелікум» у Римі о. Віктор Комарницький ОР захистив докторську дисертацію, над якою працював упродовж кількох років. Тема праці – «Юда як перший. Роль покоління Юди в домонархічну епоху згідно з Книгою Суддів».

Підтримати співбрата під час цієї важливої для всіх домініканців України події прибули Провінційний вікарій України о. Ярослав Кравєц ОР, настоятель домініканського монастиря в Хмельницькому о. Войчех Гомулка ОР, викладач Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві о. Домінік Сімон ОР, а також брати-домініканці з Польщі, які мешкають в Римі.

 «Захист докторської дисертації – це, з одного боку, завершення тривалого і напруженого процесу навчання, а з іншого – початок нового шляху. Це важлива перспектива, особливо для отця Віктора, який покликаний бути богословом, тобто не лише тим, хто добре знає Святе Письмо, але й хто зможе відкривати іншим правду про Бога», – наголосив декан теологічного факультету «Анджелікуму» о. проф. Домінік Юрчак OP.

Докторську дисертацію о. Віктор Комарницький ОР написав під науковим керівництвом професора Василя Бабота – викладача Понтифікального Григоріанського університету та «Анджелікуму».

На початку свого виступу о. Віктор зауважив: «Тема Юди відкриває Книгу Суддів, тому здається, що вона виступає лейтмотивом усієї книги. Однак у тексті, який слідує за вступною частиною, ми виразно бачимо, що ця тема, хоча й присутня тією чи іншою мірою в усіх частинах оповіді, є радше другорядною і далі не розвивається, з’являчись у коментарях у формі алюзій або глос. Аналіз ролі теми Юди дуже залежить від того, чи ми аналізуємо Книгу Суддів як текст, написаний одним автором, а чи як безліч разів редагований текст, що зазнав певної еволюції поглядів».

Отець Віктор Комарницький ОР народився 1974 року в українському місті Бориславі. Перед тим, як приєднатися до Ордену Проповідників, він навчався в Івано-Франківську та працював інженером у галузі нафтової промисловості. Новіціат, початкову формацію та магістерські богословські студії завершив у Польщі. Після цього протягом року навчався в Ірландії, а в 2013 році отримав священничі свячення. Згодом він розпочав навчання в понтифікальному університеті «Антоніанум» в Єрусалимі, де отримав ступінь ліценціата з біблійних наук, і продовжив навчання в римському «Анджелікумі». Також о. Віктор деякий час виконував душпастирське служіння в Києві та у Львові.

Щиро вітаємо отця-доктора та бажаємо наснаги, успіхів, благодаті та щедрих дарів Святого Духа на новому шляху служіння, пізнання й передання Істини усім, хто цього прагне, потребує і шукає!

Фото: о. Ярослав Кравєц ОР

Джерело: https://info.dominikanie.pl/2023/07/wiktor-komarnicki-op-obronil-doktorat-z-teologii-biblijnej/