В любові немає страху

27 травня 2023 року в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві відбувся Деканальний день молоді. Цьогорічна тема – «В любові немає страху» – особливо актуальна, оскільки ми живемо у часи війни, часи великого випробування для нашої країни і для кожного з нас. Щоб розкрити цю тему і зробити висновки, упродовж дня молоді люди розмірковували над такими питаннями: «Що таке страх і чому він виникає?», «Які страхи є в молодих людей та як їх перебороти?», «Чому в любові немає страху?»

Програма Деканального дня молоді була цікавою та насиченою. Все почалося з  реєстрації, коли виявилось – неочікувано для організаторів, що захід набув трошки більших масштабів від запланованого, бо зареєструвалось понад 70 молодих людей. На Деканальний день молоді  завітали не лише кияни, а також молодь з Парафії Пресвятої Діви Марії Неустанної Допомоги з Броварів, також з Ворзеля та інших міст. Разом ми взяли участь у Літургії, під час якої проповідь виголосив о. Богдан Савицький ОМІ, впроваджуючи учасників у  роздуми над темою заходу.

Згодом була конференція, яку для нас провів о. Олександр Оріховський ОР. Він навів багато прикладів та реальних життєвих ситуацій, які проливали світло на переживання і страхи трохи з іншого погляду, особливо торкаючись теми розпізнання свого покликання і сенсів, які можна віднайти у важких ситуаціях, дослухаючись до голосу Господа.

Одним із центральних елементів програми для молоді  була праця в групах, під час якої учасники обговорювали різноманітні питання, а також представляли результати групової роботи і свідчення охочих. Висновки були однозначно влучними:

  • Господь –  наша фортеця, скеля нашого спасіння, нічого з ним не будемо боятись
  • Молитва – наш союзник у боротьбі зі страхом, не станемо її занедбувати  
  • Страх потрібно переборювати, працювати над своїми слабкими сторонами

Як підсумок роботи в групах, креативна молодь демонструвала пантомімічні сценки та малювала, щоб у такий спосіб наглядніше зобразити страхи, з якими ми всі стикаємось, та способи боротьби з ними.

На Деканальному дні молоді не забракло й розваг: танці під проводом сестри Регіни Поліковської і барбекю на вечерю, де всі могли відпочити від енерговитратної розумової діяльності та насолодитись смачненьким.

Завершився день адорацією з Пресвятими Дарами, під час якої можна було вкинути записку «скриньку страхів» та витягнути відповідь на свої внутрішні запитання зі «скриньки цитат з Біблії». Усе це дійство супроводжував музичний колектив душпастирства молоді «Скеля».

Які ж враження у нас залишилися? Ось що кажуть про це ведучі заходу – Яна та Роман:

«Для ведучих це був гарний час проявити свої таланти і перебороти страх виступати на публіку. Кожен з нас зробив для себе висновки і по-своєму перейнявся темою цьогорічного дня молоді, а загалом – це був веселий і насичений цікавими подіями та людьми час. За все Богу подяка!»

І ще кілька відгуків від учасників та аніматорів груп.

Маріанна: «Цьогорічний ДДМ став прекрасною нагодою не тільки, щоб зустрітись, поспілкуватись, але й морально відпочити, набратись сил, озброїтись силою Святого Духа, мужньо переживати реалії війни. Дуже глибока тема, яка допомогла щось переосмислити, чимось поділитись. Барбекю, конференції, розваги, тепла, дружня атмосфера – все було просто чудово. Але зустріч з Господом під час адорації стала кульмінацією цього дня».

Анна-Марія: «Це був пречудовий день. Атмосфера на території Інституту, як завжди, була неймовірно затишною. Мене приємно здивувало те, що прийшли навіть ті люди, які ніколи раніше не ходили на подібні заходи. Тема дня молоді була актуальною і не банальною. Ми змогли обговорити її і навіть трохи подискутувати під час праці в групах. Я рада, що знайшлися люди, які активно брали участь в обговоренні та не боялися висловлювати свою думку, навіть якщо вона відрізнялася від інших».

Максим: «Даний Деканальний день молоді я провів просто фантастично – це був один з моїх найкрутіших днів у житті, бо з допомогою Духа Святого я переборов дуже багато страху. Мені було дуже страшно, але я з усіх сил довірився Творцеві: молився, слухав дуже класну проповідь і конференцію, які мені дуже допомогли, слухав голос Святого Духа, уповав і вірив. У результаті, я був просто в захваті, наскільки Бог чудом діє в моєму житті, наскільки Він за все подбав, за що я так боявся, та наскільки Його любов могутніша за будь-який страх!»

Вікторія: «Цей день молоді мені запам’ятається надовго. Особисто я отримала багато позитивних емоцій від спілкування, співу, танців та участі в організації свята для нашої молоді. Можу сказати, що день молоді допоміг мені укріпити зв’язки з Богом і прокачати віру. Ще раз дякую усім, хто зміг долучитися й послужити нашому Господу!»

Кароліна: «Дякую за чудову організацію заходу. Така затишна та дружня атмосфера, а обід і вечеря були просто бомбезні! Дякую за вашу відкритість та служіння! Я вже в очікуванні нової зустрічі!»

Роман Трубійчук, Яна Бондаренко

Фото: о. Якуб Гонцяж ОР