«Множили радість і ділили біль»: зустрічі з Генеральним магістром

Цей тиждень став знаковим для домініканців в Україні, адже, незважаючи на складний для нашої країни час, з канонічною візитацією в Україну прибув Генеральний магістр Ордену Проповідників. За свій короткий, але дуже плідний і насичений зустрічами візит о. Джерар Тімонер ОР відвідав Центр св. Мартіна у Фастові, деокуповані села Київщини, Інститут св. Томи Аквінського, монастирі у Хмельницькому, Чорткові та Львові.

Для нас, кандидатів у миряни св. Домініка з Хмельницького, приїзд Генерального високого гостя в Україну під час війни став свідченням його великої відваги та підтримки. Дізнавшись про зустріч Генерального магістра з терціаріями у Фастові, ми подякували Богу за таку чудову нагоду і стали готуватися до подорожі. Неділя. Утреня в авто. Фастів у квітах і зелені, дружні вітальні обійми Генерального магістра. А потім – вершина дня – Служба Божа. Отець Джерар виголосив проповідь про те, як Ісус, Добрий Пастир, не боїться довіряти нас одне одному, а діти вперше у Святому Причасті прийняли Ісуса та свідчили про любов до Нього.

Після недовгого відпочинку та смачного обіду у гостинному Центрі святого Мартіна ми разом з іншими доміканцями-мирянами із різних куточків України мали зустріч з Генеральним магістром. І дізналися неймовірну річ: виявляється, частка мирян у Домініканській родині становить 90 відсотків, і саме на них, що живуть і працюють у світі, покладаються особливі, вкрай важливі завдання. У цей важкий для України час о. Джерар закликав нас зберігати людяність, бо саме вона першою страждає від війни, і пам’ятати про те, що молитви потребує цілий світ.

Завдяки перекладу о. Здіслава Шманьди ОР ми мали можливість зрозуміти мудрі слова нашого гостя, ставити запитання, знаходити відповіді і обговорювати важливі моменти нашого життя. Розповідали Генеральному магістру про нашу національну ідентичність та досвід війни , бо розуміння – дорога до Істини. Ми множили радість і ділили біль з відчуттям, що набули родину.

А через декілька днів очільник Ордену Проповідників приїхав до нас. Монастир у Хмельницькому розпочав своє існування під час війни і став джерелом надії для багатьох людей: змучених і розгублених, наляканих і втомлених, всіх, хто потребував духовного супроводу й підтримки. На нижньому поверсі монастиря, у невеличкій за розміром каплиці, щодня звершується Свята Меса та уділяються Таїнства. Саме тут, в атмосфері любові, молитви, спраги до пізнання Бога та пошуку істини у листопаді минулого року постала наша маленька спільнота кандидатів у миряни святого Домініка, яку радо прийняла у свої братерські обійми Київська фратерня. Приїзд Генерального магістра став для нас значною подією, адже не кожному мирянину випадає така чудова нагода.

Спільна Меса з проповіддю о. Алана Арно ОР, співпрацівника у Західній Європі, Канаді та Польщі, про важливість віри в сучасному світі та спільна Вечірня молитва звершувалися в атмосфері відчуття спокою і Божої присутності. На завершення зустрічі миряни пригостили Генерального магістра смачним домашнім чізкейком. Прощаючись, високий гість благословив кожного з нас, побажавши духовного зростання, любові і, насамперед, миру, такого необхідного для нас, для України і для всього світу.

Дарина Янчук, Наталія Рожкова