Про захист істини, силу поезії та домініканських курчат

Триває візит Генерального магістра Ордену Проповідників о. Джерарда Тімонера ІІІ OP в Україну. Щоденна програма головного очільника домініканців доволі насичена й різнопланова. Зокрема, в понеділок, 1 травня, о. Джерард зустрівся із студентами та викладачами Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві. Зі вступним словом до присутніх звернувся директор Інституту о. Петро Балог, OP наголосивши на важливості візиту Генерального магістра в Україну саме тепер – під час війни.

«Навчання є важливим для домініканського ордену, і святий Домінік, наш засновник, наголошував на цьому, – підкреслив о. Джерард. – Ви знаєте, що девіз нашого Ордену – Veritas. Домініканців також називають тими, хто перебуває на сторожі правди. Пам’ятаємо, що Ісус сказав: Я є Істина. Але яким же чином правда може бути важливою під час війни, коли здається, що такою є лише зброя? Я думаю, що війни є наслідком нерозуміння правди. Тож дуже важливо знати, що є Істина і захищати її. Я думаю, що це може бути тим, про що ви можете міркувати в нинішній час у вашому навчальному закладі». 

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook провінційний вікарій о. Ярослав Кравєц ОР, напередодні зустрічі із студентами Генеральний магістр разом зі співбратами відвідав села та містечка Київщини, які були окуповані й поруйновані в перші місяці війни. Зокрема, в селі Андріївка мешканці отримали курчат від домініканців та волонтерів Центру Святого Мартіна де Поррес. Ця допомога важлива для селян, щоб витримати скрутні часи, і разом з тим символізує відродження та перемогу життя в постраждалих населених пунктах і зранених серцях людей.

«Для мне знаковим стало те, що я побачив, коли ми затрималися в Бородянці – зокрема, пам’ятник Шевченку, який намагалися знищити, – поділився враженнями о. Джерард. – Поети допомагають глибше зрозуміти людяність. Тоді як війна є її знищенням. Знаємо, що багато шкіл (а їхня діяльність спрямована на те, щоб допомагати в пошуку правди), теж було поруйновано під час цієї війни. Можна сказати, що людяність – перша жертва війни».  

Нагадуємо, що 30 квітня 2023 року розпочалася канонічна візитація Вікаріату св. Михаїла Архангела Польської провінції – спільноти домініканців, які служать в Україні. Візитацію, що триватиме до 6 травня,  здійснює Генеральний магістр Ордену Проповідників о. Джерард Тімонер ІІІ OP, який прибув до України разом з о. Аланом Арнo ОP, співпрацівником для Західної Європи, Канади й Польщі, та о. Лукашем Вишневським OP, провінційним настоятелем Польської провінції.

Фото: о. Якуб Гонцяж ОР