Генеральний магістр Ордену Проповідників відвідав Фастів

У Неділю Доброго Пастиря розпочалася канонічна візитація Вікаріату св. Михаїла Архангела Польської провінції – спільноти домініканців, які служать в Україні. Генеральний магістр Ордену Проповідників о. Джерард Тімонер ІІІ OP 30 квітня прибув до Києва разом з о. Аланом Арнo ОP, співпрацівником для Західної Європи, Канади й Польщі, та о. Лукашем Вишневським OP, провінційним настоятелем Польської провінції. Їх також супроводжував о. Здіслав Шманьда ОР, який колись мешкав і служив в Україні.

У перший день візитації делегація завітала до Фастова – містечка на Київщині, в якому під проводом о. Михайла Романіва ОР функціонує домініканський Центр святого Мартіна де Поррес, відомий своєю благодійною та волонтерською діяльністю, особливо потужною зараз, коли в Україні триває повномасштабна війна.

Під час Меси у місцевому храмі Воздвиження Святого Хреста 14 дітей приступили до Першого Святого Причастя. Зворушливою для всіх стала зустріч Генерального магістра із мирянами-домініканцями з Києва, Фастова, Хмельницького та Львова. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook провінційний вікарій о. Ярослав Кравєц OP.

Коментуючи читання святого Євангелія від Йоана (10, 1-10) з уривка про Ісуса – Доброго Пастиря, о. Жерард наголосив на необхідності вслухатися у слова Писання. Історія показує, що ми також можемо вести за собою. «Навіть у цій темряві війни я бачу світло – у Києві, великому місті, люди, які здавалось би, жили так, наче були незнайомцями, у складний час розпочали допомагати один одному, незнайомці виявились родиною. І це є прикладом для нас», – звернув увагу на одне із свідчень братів очільник домініканців. Та додав: «Пам’ятайте – Господь посеред нас, Він – наш захист».

Під час зустрічі з мирянами-домініканцями та братами, які служать в Україні, Генеральний магістртакож нагадав: «Брати і сестри в усьому світі моляться за вас. Тож ви маєте родину не лише в Україні. Це католицька, християнська здібність бачити благодать посеред темряви – Бог настільки сильний, що може перетворити смерть на життя».

«Все, що ви робите – це також проповідь Євангелія, – додав о. Жерард. – І діяльність домініканського Центру Святого Мартіна де Поррес є прикладом віднови для тих, хто постраждав. Дуже важливо – не почуватись самотнім у біді. І, власне, одна з наших молитов до Святого Домініка«O Spem Miram» нагадує про сльози, але також про надію – впевненість, що Господь з нами також і в стражданні».

Фото: о. Якуб Гонцяж ОР