Verbum caro factum est

 «І Слово стало тілом, і оселилося між нами» (Йн 1, 14)

Ми ставимо різні запитання: про наше життя, покликання, майбутнє. Запитуємо про це самих себе, наших друзів, філософів, терапевтів, а також Бога. Іноді нам важко зрозуміти, чому приходять страждання, хвороби чи самотність. Звідки постають голод, ненависть і війни?

Святкування Різдва нагадує нам, що Бог уже відповів і продовжує відповідати на всі найважливіші людські запитання одним словом. Це Слово — Його Син. Це Дитя, яке народилося у Вифлеємі й лежало в яслах. Марія «породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді» (Лк 2, 7). Ісус Христос – це відповідь Бога на наші запитання.

В одній зі своїх проповідей святий Тома Аквінський стверджував, що «найбільш подібним до Божого Слова є наше людське слово – допоки воно ще не висловлене. Ніхто не знає цього слова, крім того, хто несе його в собі. Інші ж дізнаються лише тоді, коли це слово буде сказане. Так само було й зі Словом Божим. Його знав тільки Отець. Коли ж Слово стало тілом, люди також Його пізнали».

Дозвольмо Слову Отця провадити нас. Щоб ми щодня відкривали Божу любов у Ньому і через Нього. Нехай Ісус Христос, Еммануїл – Бог з нами, буде відповіддю на наші запитання, сумніви та страхи. Нехай слова Євангелія провадять нас усіх життєвими шляхами у Новому 2022 році.

Христос рождається!

о. Ярослав Кравєц OP
Провінційний вікарій

Зображення: Люба Яцків, ікона Різдва