У Домініканській школі віри

Душпастирство дорослих в Україні домініканці здійснюють, зокрема, у рамках Домініканської школи віри. Цей формат передбачає цикл регулярних зустрічей, що проходять під гаслом «Fides quaerens intellectum» –  віра, яка шукає розуміння. Метою таких зустрічей є поглиблення пізнання і розуміння правд віри для всіх, котрі прагнуть жити християнським життям у зрілості, істині та повноті.

Домініканська школа віри формує середовище, в якому учасники розмірковують над важливими й часто складними питаннями та зростають у вірі за допомогою інтелектуального пошуку.

Сама ідея Домініканської школи віри народилася в Польщі ще на початку XXI століття та знайшла широку підтримку серед багатьох місцевих монастирів братів-проповідників. В Україні цей проект, започаткований у 2014 році отцями-домініканцями за ініціативою Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського та Центру св. Домініка у Львові, згодом розширив свою діяльність також на інші осередки Ордену Проповідників в Україні – Київ, Фастів, Хмельницький та Харків.

Лекторами виступають переважно домініканці, а також фахівці-миряни з різних галузей. Вони ініціюють обговорення різноманітних актуальних питань, пов’язаних із християнським життям, зануреним у сучасний світ. До участі в низці лекцій та дискусій отці-домініканці запрошують широке коло зацікавлених осіб – студентів, молодь, дорослих, а також духовенство і богопосвячених осіб, які прагнуть глибше пізнати і краще зрозуміти свою віру. 

З вересня цього року відновила свою діяльність Домініканська школа віри у Харкові.

Розпочалась харківська сторінка Домініканської школи віри ще в жовтні 2017 року. З березня 2020 через пандемію коронавірусу проект було тимчасово призупинено, однак сьогодні отці-домініканці знову гостинно запрошують слухачів.

Серед основних тем – духовне життя, молитва і Таїнства, історія Церкви, актуальні питання канонічного права, моральної теології, біблістики, літургіки та екуменізму, історії та культури. Формат зустрічей передбачає лекції, презентації, дискусії, дружнє спілкування, а також можливість взяти участь у Святій Месі.

Координатор проекту о. Маріуш Возняк OP ділиться планами харківського осередку Домініканської школи віри у новому навчальному році:

«Ми плануємо продовжити цикл лекцій, під час яких прагнемо досліджувати дійсність нашої віри у різних аспектах. Це будуть теми, пов’язані з історією Церкви, так би мовити, «міфи і факти», зокрема о. Іриней Погорельцев ОР розповідатиме про хрестові походи. А о. Андрій Камінський ОР роздумуватиме разом зі слухачами над Святим Письмом, зокрема Євангеліями, у контексті зустрічі з Доброю Новиною. Я ж буду говорити про людей віри – тих християн, які належать до великої християнської родини і відіграли важливу роль в історії нашої цивілізації, але про яких, на жаль, ще мало відомо. Це «праведники наших часів». Ще один цикл занять на тему культури й сакрального мистецтва представить наш брат зі Львова о. Томаш Словінські ОР. Крім того, деякі зустрічі, присвячені духовній формації крізь призму літератури, будуть провадити домініканці-миряни».

Зустрічі відбуваються у приміщенні дієцезіальної курії (м.  Харків, вул. Гоголя, 4). 
Щиро запрошуємо!