Призначено нового ректора Анджелікуму

З вересня 2021 року Angelicum (Анджелікум) – Папський університет св. Томи Аквінського в Римі – очолить новий ректор. Уперше за всю історію закладу ним стане американець –  бр. Томас Джозеф Уайт ОР, якого призначив Генеральний магістр Ордену Проповідників бр. Жерард Франсіско Тімонер ОР. Призначення його на цю посаду схвалила Конгрегація католицької освіти.

За словами нового очільника, «Анджелікум – це університет, який в особливий спосіб відданий універсальній місії Церкви. Спираючись на домініканську традицію гармонії між вірою та природним розумом, університет прагне формувати глибше розуміння християнства і доктринального життя Церкви у постійному діалозі з традиціями філософії, права та соціального вчення. У цих зусиллях Святий Тома Аквінський є нашим взірцем».

На сьогодні в університеті навчаються близько 1000 студентів з понад 100 країн світу, в тому числі священники, семінаристи, представники чернечих згромаджень та світські особи. Новопризначений ректор замінить свого попередника –  бр. Міхала Палюха ОР, чиї життєво важливі ініціативи допомогли відродити університетський Інститут екуменічних досліджень, Інститут культури св. Йоана Павла ІІ і Томістичний інститут, а також запровадити нові стипендіальні програми, оновити викладацький склад та відбудувати інфраструктуру начального закладу.

Як зазначає бр. Томас Джозеф, «Анджелікум – це школа майбутніх місіонерів, де студенти можуть вивчати теологію для подальшого служіння місійній Церкві. Збільшення знань про таємницю Христа має вести до зростання любові, разом вони становлять цілісне свідчення католицької віри. Ця мета знаходить глибокий відгук у тому, про що Папа Франциск нещодавно написав у листі, зверненому до Домініканського Ордену з нагоди 800-ї річниці смерті св. Домініка: «У наш час, що характеризується епохальними змінами та новими викликами, які постають перед євангелізаційною місією Церкви, Домінік може… служити натхненням для всіх охрещених, котрі покликані як учні-місіонери досягти кожної «периферії» нашого світу світлом Євангелія та милосердною любов’ю Христа».

Бр. Томас Джозеф Уайт ОР належить до домініканської Провінції св. Йосифа (США) і наразі виконує обов’язки директора Томістичного інституту в Анджелікумі та викладає теологію. Він народився 1971 року в Атланті, штат Джорджія (США), здобув ступінь доктора теології в Оксфорді. У 2003 році вступив до Ордену Проповідників, де 2008 року отримав священничі свячення. Був засновником і директором Томістичного інституту у Вашингтоні, округ Колумбія, завданням якого є інтелектуальна євангелізація у світських університетах, і який на сьогодні має понад 60 філіалів у США та Європі.

З 2011 року бр. Томас Джозеф – член Папської академії св. Томи Аквінського. Він є співредактором англомовної версії богословського журналу Nova et Vetera, а також автором кількох книг, зокрема «Мудрість перед обличчям сучасності: дослідження з томістичної природної теології» (2011); «Втілений Господь: томістичне дослідження з христології» (2015), «Вихід» (2016), «Світло Христа: вступ до католицизму» (2017) та «Трійця: про природу і таємницю Єдиного Бога» (вийде у 2022 році).

Цікаво, що новопризначений ректор також є одним із членів-засновників американського музичного фолк-гурту братів-домініканців під назвою «The Hillbilly Thomists», де він грає на банджо та цимбалах.

Джерело: https://www.op.org/new-rector-of-the-pontifical-university-of-st-thomas-aquinas-angelicum/