Домініканський місяць миру: УКРАЇНА

Напередодні Адвенту Генеральний магістр Ордену Проповідників оголосив про відзначення Домініканського місяця миру в Україні, закликаючи Домініканську родину та всіх вірних по всьому світу єднатися в солідарності й молитві, щоб Князь миру благословив наші спільні зусилля в цьому напрямі. Місяць миру розпочнеться у першу неділю Адвенту (29 листопада) і триватиме упродовж цілого грудня, а завершиться Всесвітнім днем миру, який Католицька Церква відзначає 1 січня.

Домініканський місяць миру – це щорічна ініціатива Домініканської родини, започаткована Генеральним магістром ювілейного 2016 року, коли Орден Проповідників відзначав своє 800-ліття. В дусі харизми святого Домініка, як заклик до оновлення проповідницької діяльності, ініціатива має на меті глобальний вияв солідарності з домініканцями, які сприяють побудові миру в світі, розшарпаному численними проявами насильства та війни.

Щороку Домініканський місяць миру скеровує увагу всіх гілок Домініканської родини на одну з країн, що особливо потребує молитви та підтримки. Так, 2017 року це була Колумбія, 2018 – Демократична Республіка Конго, 2019 –  Індія. Цьогоріч ініціатива звертає погляд на Європу, закликаючи до молитви й солідарності з домініканцями в Україні.

«Нехай наші маленькі вчинки солідарності, мов гірчичне зерно, сприяють тому, щоби в Україні запанував мир». 

Генеральний магістр Ордену Проповідників
Жерард Франсіско Тімонер ОР

В умовах жахливої війни, яка вже шостий рік триває на сході України, домініканці співпрацюють з іншими організаціями й доброчинцями, поєднуючи зусилля заради відновлення й побудови миру шляхом впровадження різноманітних проектів.

Як і минулого року, цьогорічний Домініканський місяць миру в особливий спосіб звертає увагу на дітей та молодь, про яких піклуються домініканці в Україні. Тож наша духовна й фінансова солідарність буде спрямована на підопічних Центру св. Мартина де Поррес у Фастові, де Орден Проповідників вже багато років здійснює своє служіння для дітей та молоді, постраждалих від наслідків війни.

Заохочуємо всіх долучитись до Домініканського місяця миру та організувати протягом цього періоду заходи підтримки у різних форматах – молитви, проповіді, поширення інформації про ситуацію в Україні доступними медіа-каналами, збору коштів, створення мистецьких творів та в будь-який інший спосіб, що допоможе спрямувати нашу спільну енергію та зусилля на підтримку домініканських братів і сестер в Україні та, зокрема, проекту в Фастові, аби зміцнити нашу здатність бути знаками надії, особливо для молодих та маргіналізованих українців.

За докладнішою інформацією можна звернутись до о. Петра Балога ОР: petrobalog@gmail.com, +380 66 250 3910