Розпочинається Капітул Вікаріату України

Раз на чотири роки всі брати-домініканці, які належать до Вікаріату України святого Михаїла Архангела і служать на його теренах, збираються разом з різних куточків України та з-за кордону на особливу зустріч – Капітул Вікаріату, що цьогоріч відбуватиметься в Київському конвенті Пресвятої Діви Марії з 7 по 11 вересня. Серед найважливіших рішень, які повинні прийняти учасники, – вибір Провінційного вікарія та членів Ради Вікаріату. Капітул скликає вікарій Вікаріату (це найстарший за часом перебування в Ордені настоятель серед усіх монастирів Вікаріату), який також головує на цьому зібранні до моменту вибору та затвердження Провінційного вікарія.

Однак Капітул – це не лише суто офіційна й адміністративна, але також важлива братерська зустріч, яка має формаційний характер. Брати разом обговорюють різноманітні питання, що стосуються спільнотного й апостольського життя та служіння, духовного та інтелектуального розвитку, управління й економічного стану Вікаріату в цілому та окремих монастирів і чернечих домів, а також пропозиції для найближчого Капітулу Провінції, якій належить Вікаріат. Учасники Капітулу розглянуть основні труднощі та здобутки в діяльності Вікаріату впродовж минулих чотирьох років і спільно визначать пріоритети, які формуватимуть ключові напрями розвитку й праці братів на майбутнє, щоб якомога ефективніше виконувати місію, доручену святим Домініком.

Крім того, невід’ємною складовою Капітулу є спільна молитва і день зосередження, який цьогоріч відбудеться під проводом колишнього співбрата, а віднедавна єпископа Мукачівської дієцезії РКЦ Микола Петра Лучка ОР. Він також очолить Месу про Святого Духа перед виборами нового Провінційного вікарія, що відбудуться 9 вересня. Вибір братів затверджує (або скасовує) Провінційний настоятель за згодою Ради Провінції. Надалі під головуванням нового Провінційного вікарія брати будуть обговорювати різноманітні питання і справи, надіслані на Капітул.

Цього року пандемія COVID-19 внесла певні корективи у проведення Капітулу – не всі брати-домініканці змогли прибути до Києва, щоб особисто взяти участь у зібранні. Зважаючи на ситуацію і дбаючи про дотримання усіх необхідних заходів безпеки, було прийнято рішення перенести усі спільні зустрічі й обговорення в онлайн. У такому режимі відбуватиметься також і голосування.

Просимо всіх про молитву, щоби праця Капітулу та всі його рішення були натхненні Святим Духом, служили для плідного розвитку Вікаріату і добра Церкви.