Віра і розум: Інститут св.Томи Аквінського в Києві

У швидкоплинності й мінливості життя ми шукаємо незмінну Істину. Натхненні думкою св. Томи Аквінського, ми хочемо узгодити прагнення сучасного світу з радикалізмом Євангелія. Ставимо собі за мету передати студентам спадщину християнської теологічної традиції, виховати їх у дусі вірності Істині, допомогти знайти своє місце в Церкві та підготувати до проголошення Євангелія в світі.

Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського в Києві розпочав свою діяльність як Коледж католицької теології святого Томи Аквінського, заснований 1992 року Орденом Проповідників (отцями-домініканцями). У лютому 2000 року Коледж став філіалом Папського університету святого Томи Аквінського Angelicum у Римі, а 5 травня 2000 року, згідно з декретом Конгрегації «Про католицьку освіту» (De Educatione Catholica) отримав назву «Інститут релігійних наук» з правом надавати університетський ступінь магістра релігійних наук.

В Інституті викладають українські науковці й викладачі провідних католицьких навчальних закладів Заходу: Польщі, Італії, США, Швейцарії тощо. Інститут є католицьким навчальним закладом для мирян та богопосвячених осіб, відкритий як для християн інших деномінацій, так і для тих, хто цікавиться філософсько-богословськими питаннями і прагне поглибити свої знання про християнське коріння європейської культури.

Інститут святого Томи – це також середовище міжконфесійного діалогу. Більшість наших студентів – римо- та греко-католики, проте в закладі навчаються і православні та протестанти, а також особи, які перебувають у духовному пошуку. Лекції, заняття та семінари скеровані не лише до студентів, які хочуть отримати ступінь магістра, але також і до студентів і викладачів інших навчальних закладів та всіх, хто цікавиться філософськими і теологічними питаннями, культурою тощо. Інститут також дає можливість участі в навчанні зацікавленим особам у статусі т. зв. вільних слухачів.

Програма навчання передбачає заняття з філософії, теології і гуманітарних наук (історичних та суспільних), а також класичних (іврит, давньогрецька, латина) і західноєвропейських мов (англійська, італійська, польська). Навчання триває п’ять років, після закінчення яких студенти здають магістерський іспит та отримують диплом магістра релігійних наук, який видає Папський університет святого Томи Аквінського Angelicum у Римі.

Академічний рік в Інституті триває від вересня до червня. Заняття відбуваються з понеділка до п’ятниці від 18:30 до 21:15 Вивчення мов триває щодня від 16:30 до 17:50. Інститут не надає гуртожитку. Студенти мають змогу щодня ввечері брати участь у Святій Месі, що розпочинається в будні о 18:00 в інститутській каплиці святого Гіацинта.

Духовну опіку студентам забезпечують отці-домініканці. Крім студентського душпастирства, в Інституті діють також проект цікавих зустрічей “Кава з директором”, Біблійний клуб, Кіноклуб та хор (Домініканська схола літургійного співу).

Інститут не має заочного відділення. Але для осіб католицького віросповідання, які прагнуть поглибити свої релігійні знання та отримати диплом катехита або сімейного консультанта, при Інституті працює Навчально-катехитичний центр “Дерево життя”. Тут є можливість навчатися заочно, два дні на місяць.

Матеріал з блогу НКЦ “Дерево життя”