Як стати домініканцем?

Як стати домініканцем?

У неділю, 10 вересня 2017 року, Домініканський Вікаріат України відкрив новий домініканський дім у Харківсько-Запорізькій дієцезії, а саме в Харкові – другому за розмірами українському місті, важливому науковому, промисловому й культурному центрі держави.

На теренах Харкова діють 6 римсько-католицьких парафій. Початки праці домініканців у місті сягають 2001 року, коли отець Маріуш Возняк ОР відправляв великопісні реколекції в парафії отців Місіонерів. Протягом наступних років домініканці не раз приїздили сюди з душпастирськими візитами. Наприклад, отець Домінік Сімон ОР провадив реколекції для франкомовних католиків, отець Петро Балог ОР – реколекції для священиків Автокефальної Православної Церкви. Отець Войцех Сурувка ОР, директор Інституту Томи Аквінського в Києві, читав у дієцезії лекції.

Під час великопісних реколекцій, які домініканці проводили в харківському соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, відбулися переговори з єпископом Станіславом Широкорадюком (ординарнарієм Харківсько-Запорізької дієцезії). Єпископ висловив прагнення щодо служіння домініканців у Харкові й пообіцяв надати братам будинок у районі Нової Баварії, за 12 км від собору. Раніше там були кармеліти (вони збудували будинок та опікувалися невеликою  парафією), які виїхали 2012 року, а після них мешкали дієцезіальні священики. Навесні 2017 року єпископ Станіслав Широкорадюк написав лист-прохання до Провінціала Ордену Проповідників, запрошуючи домініканців на постійне служіння до Харкова.